Poštovani
    molila bih za odgovor na moje pitanje: Imam proširenu arteriju pulmonalis 3.8cm. Od prije nekoliko mjeseci sam promukla i imam problema sa govorom pa Vas pitam da li to može biti povezano ili moram uzrok promuklosti tražiti u nečem drugom?
    Hvala

    Odgovoreno: 29. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Uzrok promuklosti može biti proširena arterija pulmonalis kada ona vrši pritisak u sredogruđu na nerv koji inerviše grkljan. Ali, radi svake sigurnosti treba sprovesti pregled orl specijaliste i pulmologa, kako bi se isključila druga stanja i bolesti.
      Prof. dr Milan Rančić