Koliko je potrebno da se često inhaliram da bih ublažio asmatične jutarnje napade gušenja. Molim Vas odgovorite mi
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 29. 03. 2009.
    • Poštovani,
      Da bih Vam odgovorio na ovo pitanje moram znati kojeg je tipa Vaša astma, koliko je aktivna inflamacija, koliki je stepen funkcionalnih promena, koji lek je u pitanju, da li bolujete od nekih drugih bolesti. Pošto sve te podatke nije moguće utvrditi ovim putem, mogu Vam samo uopšteno reći: lek za brzo otklanjanje tegoba može se koristiti kad god imate tegobe, tj, gušenje, ili dok se ne pojave sporedni toksični efekti terapije. Ali to nije jedini lek koji je Vama potreban... Morate da se javite kvalifikovanom lekaru!
      Prof. dr Milan Rančić