Pre dva meseca počela sam da osećam bol grudne kosti. Bol je oštra, javlja se pri svakom naglom okretu. Najača je ujutru..
    Inače sam pušač, dnevno popušim do 10 cigareta a nekad i više skoro duplo. Pušim zadnjih 10 godina. Ovu bol nisam imal a ranije.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 29. 03. 2009.
    • Poštovana, Teško je dokučiti razlog bola koji osećate. Svakako je važno znati da ste pušač, ali taj podatak možda nema nikakve veze sa pojavom bola. Da bi se utvrdilo šta Vas boli i zašto Vas boli potrebno je uraditi bar sledeće: 1. pregled lekara (pulmologa) 2. osnovne laboratorijske analize 3. rtg snimak pluća 4. rtg snimak koštanih struktura grudnog koša. Pregled rezultata ovih analiza utvdiće da li su potrebna dopunska ispitivanja ili je moguće postaviti dijagnozu. Dok se ne razjasni šta Vas boli ako možete da izdržite ne uzimajte lekove protiv bolova, jer to obično maskira kliničku sliku.
      Prof. dr Milan Rančić