Postovani doktore Rancicu,postavio bih vam nekoliko pitanja ali bih prvo  izlozio nekoliko recenica o mojoj trenutnoj dijagnozi.  Imam problem sa disanjem,tacnije sa plucima.Radi se o otezanom disanju za  koje mi je uspostavljena dijagnoza alergijske reakcije.Medjutim,s obzirom  da sam ja prilikom svakog pregleda dobijao drugog lekara nailazio sam i na  razlicite dijagnoze.Pored problema sa disanjem javljaju mi se i promene na  kozi,tacnije u predelu cela iznad obrva i obraza ispod ociju.Radi se o  nekom crvenilu,nepravilnih oblika i velicina,praceno svrabom i  perutanjem.Ovo crvenilo se javlja a isto tako i gubi bez nekog pravila,  sto je isti slucaj i sa gusenjem.  Na alergo-testu,pronadjeno mi je da sam alergican na polen  drveca,histamine,grinje;dok na nalazima spirometrije nema nekih vecih  obstrukcija.  Kao resenje svega dobijao sam tabletice presing,aerius,pumpicu berodual;  dok kao resenje problema sa licem sam dobijao kreme tipa  elocom,sinoderm...Mislim da ne treba ni da vam napominjem da mi nista od  ovog nije pomoglo osim pumpice koja bi mi samo trenutno olaksala disanje.  Pitam se da li postoji mogucnost zakazivanja pregleda bas kod vas i  radjenja kompletnih analiza i kako trba da glasi uput?  Inace ja sam iz Pirota,student sam i imam 21 godinu.  Srdacan pozdrav i unapred hvala!

    Odgovoreno: 16. 01. 2008.
    • Postovani, Iz Vaseg pisma moze se naslutiti da imate verovatno alergijsku konstituciju sa formiranom preosetljivoscu na veci broj antigena spoljne sredine. Terapija koju ste dobijali nije pogresnba, ali je pitanje sta je bilo prioritetno i da li ste koristili dovoljno uporno. Zbog toga je neophodno obaviti kompletne analize i pregled. Pregled u Klinici za plucne bolesti i tuberkulozu u Knez Selu mozete zakazati na telefon 018615192. Za pregled morate imati overen uput maticne filijale RFZO. Alergolosko-imunolosku mabulantu vodi prof. dr Ivana Stankovic, koji je vrhunski srucnjak u ovoj oblasti. Naravno, nudim Vam i svoje znanje i umece kako bi ste prevazisli svoje zdravstvene probleme. Srdacan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rancic