zabrinuta sam strasno. Otac mi je u bolnici. Dijagnoza voda u plucnoj  maramici. Medjutim nakon sedam dana tretmana nema pomaka kazu jos uvijek  na snimcima ima sjene i to vise nego ispocetka, tako da su doktori  odredili da uradi ct i bronhoskopiju.  Da li je to opasno i zasto mora uraditi te snimke,  molim vas odgovorite, hvala

    Odgovoreno: 16. 01. 2008.

    • Postovana, U Vasem pismu suvise je malo podataka da bi se moglo zakljuciti o kakvoj se bolesti radi. "Voda u plucnoj maramici" je cesto plucno oboljenje i znak je da sa nekim drugim organom u telu nesto nije u redu. Pregledi koje ste naveli su obicno neophodni,ali ne i jedini u postupku dijagnostike. Zato pustite da doktori prvo urade svoje. I primite reci ohrabrenja: veliki broj pleuralnih izliva se uspesno leci. Srdacan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rancic