Poštovanje!

    Još od malena imam problema sa slinavljenjem koje se javlja par puta godišnje, ali sam uvek to rešavao. Posle poslednje prehlade je nos prestao da slinavi ali je i dalje zapušen. Stavljao sam kapi u nos OPERIL i ADRIANOL ali mi to pomogne samo na par sati i opet isto...
    Molim Vas za neki savet....

    Odgovoreno: 11. 03. 2009.
    • Poštovani,
      Moja struka je pneumoftiziologija (plućne bolesti), a ne bolesti nosa, uha i grla. Ipak, odgovoriću Vam uz savet šta treba uraditi. Pretpostavljam da se kod Vas radi o hroničnoj upali nosne sluzokože. Ta upala može biti i alergijska, ali je to potrebno dokazati. Sa druge strane, možda se radi o vazomotornom rinitisu koji je uslovljen prekomernom upotreom kapi za nos. Zbog toga je najbolje da Vas pregleda ORL specijalista. Dok ne odete na pregled obustavite upotrebu kapi za nos i koristitie neko od sredstava za ovlaživanje nosne sluznice (Marisol, Tetrisal), kao i inhalacije biljnim preparatima i čajevima.
      Prof. dr Milan Rančić