Imam 29 godina i već više godina imam suvi kašalj.
    Najteže mi je ujutru kada neretko osetim bolove u predelu grudne kosti. Tada imam osećaj kao da mi neko sedi na plućima koliko teško dišem. Uvek kašljem posle jela, a u zadnje vreme imam osećaj kao da mi se hrana vraća kroz jednjak, ali ne do granice povraćanja. Molim Vas pomozite pošto u zadnjih mesec dana konstantno osetim blagi bol u predelu grudne kosti, non stop imam suvi kašalj i non stop me guši. Snimao sam pluća i jednjak i išao sam na alergotest i ovdašnji doktori kažu da je sve ok, a siguran sam da nije...
    Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 11. 03. 2009.
    • Poštovani,
      Moguće je da tegobe koje imate potiču od gastroezofagealnog refluksa. Taj sindrom se karakteriše spontanim ili izazvanim vraćanjem sadržaja iz želuca u jednjak, što dovodi do iritacije jednjaka i pokretanja različitih mehanizama koji mogu uzrokovati asmatske tegobe. Iako su inicijalna ispitivanja pokazala da je sve u redu, treba sprovesti detaljnije ispitivanje kod gastroenterologa i pulmologa. Od tih nalaza zavisi da li ćete odmah dobiti terapiju ili ćete biti podvrgnuti novim ispitivanjima.
      Prof. dr Milan Rančić