Nekoliko dana nakon prehlade, imam sniženu telesnu temperaturu 34.5.
    O čemu se radi? Napominjem da mi je u toku menstruacija.

    Odgovoreno: 11. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Nakon bolesti nastaje period rekonvalescencije. U tom periodu organizam je još uvek ranjiv, iscrpljen manje ili više i potrebno je vreme da se normalizuju vitalni životni ciklusi. U sklopu toga i treba tumačiti verovatno usporen metabolizam posle infekcije što je i dovelo do pada telesne temperature. Ukoliko ovo stanje potraje duže treba zatražiti pomoć lekara. Bez pregleda i dopunskih analiza nije moguće utvrditi šta je zapravo po sredi.
      Prof. dr Milan Rančić