Postovani,
    imam dva problema,jedan:bronhitis koji imam godinu i po dana ,i drugi:od kada mi se javio bronhitis gubim culo mirisa cesto,zadnjih 15 dana potpuno ga nemam,i stalno imam zacepljen nos...to mi smeta dok spavam jer ne mogu normalno da disem,primoran sam da disem na usta,koristio sam sprej za nos(Olynth) al cim prestanem sa koriscenjem opet se javlja problem.,.,mene zanima kome da se javim za problem sa nosom i da li mogu skroz izgubiti culo mirisa,u mojoj porodici to se desilo mojoj tetki?zanima me jos da li postoji prirodni lijek za bronhitis,koristim pumpu SERETIDE disk,al cim prestanem disanje mi postaje otezano,tako da sam dva puta u godinu dana morao da primam infuzije i da li je bronhitis izleciv?takodje me zanima mogu li da se bavim sportom?

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Poštovani, Pošto imate zdravstvene probleme i u nosu i na plućima moguće je da su ta dva poremećaja usko povezana. Jedna od mogućnosti je da imate sklonost ka alergijama, a da se to manifestuje rinitisom i astmom, a druga mogućnost je da imate hroničnu infekciju paranazalnih šupljina što ugrožava i pluća i može biti uzrok smetnji sa disanjem. Potrebno je da se javite specijalsti pulmologu kako bi se postavila precizna dijagnoza. Ako se radi o bronhijalnoj astmi ili hroničnom bronhitisu imajte u vidu da su to hronične bolesti koje zahtevaju stalni nadzor i lečenje. Ipak te bolesti ne moraju biti onesposobljavajuće, i Vi možete imati punu aktivnost. Međutim, pre nego se odlučite za neku sportsku aktivnost, potrebna je precizna funkcionalna dijagnostika Vaših rezervi. Prof. dr Milan Rančić