Ve molam da mi objasnite. Imam 42 god. Pred 12 godini imav pulmonalna embolija i ottogas nivoto na leukociti mi e namaleno. Denes izvrsiv kontrola na krvta i nivoto na leukociti mi e 4, 0. HGB- 122, TROMBOCITI 238, DIFF( LIMFOCITI )47,9. Sedimentacija8 / 16.Redovno zemam SINTROM od posle embolijata. Pauza imam napraveno samo edna godina.Zosto leukocitite se sekogas niski i dali e toa seriozno?

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Poštovana, Plućna embolija i niski nivo leukocita ne mora se dovoditi u vezu. Nizak nivo leukocita može biti u vezi sa hroničnim uzimanjem lekova, ili se pak radi o nekom drugom uzroku imunosupresije. Smanjenje broja leukocita obično znači smanjenu otprornost na infekcije. Zatražite od hematologa da uradi dopunske analize kako bi se dokučio razlog leukopenije. Prof. dr Milan Rančić