Poštovani,
    već duže vremena imam problem sa grlom. Nikako da ga izlecim dok kraja. Uvek imam osećaj slabog bola i napetosti u predelu gušnika. Na hladno piće ne smem ni da pomislim jer se odmah posle njega razbolim, dobijem upalu grla, temperaturu i kašalj. Šta da radim? A vadio sam nekoliko puta briseve iz grla i nalazi su bili negativni. I analiza krvi je pokazala rezulate u granicama normale što se tiče svih parametara koji se ispituju. Takodje u poslednje vreme sam primetio da učestalo ujutru imam malu pojavu krvi iz nosa. Razmisljam se da odmah idem na magnetnu rezonancu?

    Odgovoreno: 20. 02. 2009.
    • Poštovani, Verovatno se radi o hroničnoj upali paranazalnih šupljina, što uslovljava stalne tegobe i u grlu. U pozadini svega može biti infekcija, ali i oslabljen imunitet. Zbog toga je potrebno sve to ispitati. prosta upotreba antibiotika neće rešiti problem. Za početak ispirajte grlo naizmenično blagim rastvorom hipermangana i blagim rastvorom žalfije, a inhalirajte paru ključale vode u koju ste prethodno stavili nekoliko strukova suvog bosiljka. Budite uporni bar jedan mesec, pa ako se tegobe ne smanjuju javite orl specijalisti. Prof. dr Milan Rančić