Sta znaci kad je u plucima naglasen plucni vaskularni crtez.
    Hvala

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Poštovana, Ovaj nalaz može da bude samo beznačajna potštapalica lekara koji koristi takav termin da bi označio da nalaz nije baš potpuno normalan. Sa druge strane taj nalaz se može uočiti i kod hroničnog bronhitisa, proširenih bronhija, kod pušača, plućnih fibroza, profesionalnih oštećenja i tako dalje. Dakle, da bi Vam rekao šta kod Vas tačno znači, potrebni su klinički pregled i dopunske analize. Prof. dr Milan Rančić

Komentari na pitanje: #21836

    • Vlado miceski 17. 10. 2018.

      To znači naglašen bronhovaskularen crtez srce ne zgolemeno.