Poštovani Dr.Rančić,
    molila bih Vas da mi nešto više kažete o sledećim nalazima moje majke koja je 1946 godište. Uradjen joj je Rentgen pluća i doktor je rekao da postoje na snimku 2 sekundarne metastaze i uputio je na onkološki institut da joj se urade tumor markeri sa sledećim opisom: St post mastectomiam radicalis I.dex (1998) st post op mammae sin.(1998-1999 beningno). Meta pulmonum bill. Tumor makeri su sledeći: CEA=0,79; CA 15-3=16,0; CA 125=9,4; CA 19-9=0,00. Molim za savet kakav je sledeći korak i kome da se obratimo?

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Poštovana, Majka treba da se javi onkologu koji će proceniti da li potrebna dalja invazivna dijagnostika i eventualno operacija (metastazektomija) promena na plućima. Kada majka bude prikupila sve nalaze sa invazivne i neinvazivne dijagnostike definitivnu odluku donosi Konzilijum lekara. Prof. dr Milan Rančić