Poštovani,
    moja majka vec 15 dana iskasljava krvavi slajm, ljekari su je pregledali na plucima nijesu nasli nista a u grlu takodje nema nikakvih gljivica niti mikroorganizama.Po nalazima sve je u redu ali ona i dalje jako kaslje i iskasljava sac bijeli cas krvavi slajm. Uz to dijabeticar i imala je problema sa stitnom zlijezdom. U cemu bi mogao biti problem?
    Unaprijed zahvalan.

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Poštovani, Niste naglasili o kakvim se pregledima radilo. Ukoliko su sprovedene samo konzervativne mere ( klinički pregled, rtg, eho i laboratorija) još uvek je moguće da ne bude otkriven uzrok iskašljavanja krvi. Zbog toga je neophodno uraditi bronhoskopiju kao bi se pregledala unutrašnjost bronhijalnog stabla, a što nije moguće uraditi uobičajenim neinvazivnim metodama, pa čak ni CT-om pluća. Prof. dr Milan Rančić