Mom ocu je postavljena dg na rtg pluca, INFILTRATIO PULM L.DEX Molim Vas da mi objasnite o cemu se radi.(desno paratrahealno nehomogeno nejasno zasencenje).
    Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Poštovana,
      Na rtg snimku pluća je uočena senka koja označava da je na tom mestu pluće izmenjeno. Infiltracija može biti zbog upale, zbog krvarenja, zbog infarkta, zbog tumora itd. Znači, da bi se utvrdila prava priroda infiltracije nije dovoljan samo rtg nalaz, već i dopunska ispitivanja.
      Prof. dr Milan Rančić