Postovani,
    Moj problem je jako bučno hrkanje, koje mojoj okolini jako smeta. Pre cetiri meseca sam operisao devijaciju nosa, na predlog otorinolaringologa, mada se moj problem nije rešio. Imam 25 godina, 175/90. Da li moj problem utiče na druge sisteme organa, pošto se dešava da imam zastoj u disanju, za koji ja nisam svestan. Molim za Vaš savet.
    Unapred Vam se zahvaljujem!

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Poštovani, Moguće je da je hrkanje povezano sa problemima koje ste imali u nosu. Ipak, hrkanje sa prekidima u respiracijama može da predstavlja i ozbiljniji zdravstveni problem. Ovom vrstom zdravstvenih problema bave se lekari specijalisti pulmologije, a posebno lekari specijalisti za medicinu sna. U našoj zemlji nema mnogo specijalista iz ove oblasti, kao ni adekvatne aparature za ispitivanje. Ukoliko ste u mogućnosti javite se Institutu za plućne bolesti i tuberkulozu KC Srbije Beograd ili Institutu za plućne bolesti Vojvodine Sremska Kamenica, koji su u tom pogledu najbolje opremljeni. Za početak u najbližoj ustanovi zatražite pomoć pulmologa koji će ispittati plućnu funkciju i proceniti koliko su vaši problemi povezani sa respiratornim organima. Prof. dr Milan Rančić