Interesuje me da li je ovo nesto opasno ili se radi o obicnoj jacoj prehladi .pocelo je od jednom suvi kasalj prvo kod dece, pa je preslo na mene, osecam golicanje u plucima i tera na kasljanje, ponekad se zacenim od kaslja, a i uz to bol u grlu. Pijem neke sirupe od belog sleza i bokvicu, ali nista ne pomaze kasalj je najgori pred vece i za vreme spavanja Unapred hvala

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Poštovani, Najverovatnije se radi o virusnoj infekciji respiratornog trakta. Ako nemate povišenu temperaturu, treba da uzimate samo sredstva za smirivanje kašlja, vitamin C i dosta tešnosti. Ukoliko se Vaše tegobe pojačaju, onda je neophodno da se javite lekaru kako bi ste dobili dopunsku terapiju, a pre svega antibiotik. Prof. dr Milan Rančić