Poštovani,
    pitala bih Vas za savet. Već nekoliko meseci mi se nos u toku spavanja jako zapuši, tako da moram ili da se dugo šetam po sobi da bi se otpušio ili da pokleknem i stavim Nafazol kapi. Šta je to u pitanju i šta mi preporučujete?
    Hvala i srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 16. 02. 2009.
    • Poštovana, Na osnovu onoga što ste naveli nije moguće precizno odrediti o kakvom se problemu radi kod Vas. Postoje više mogućnosti: od hronične upale nosne sluznice, alergijskog rinitisa, vazomotornog rinitisa ili akutne virusne infekcije. preporučujem da se javite na pregled kod orl specijaliste i da ne koristite više naphasolin kapi. Ova vrsta kapi sadrži jak vazokstriktor i može se koristiti samo kratko. Duža upotreba dovodi do još većih problema. U toku noći, dok spavate u ležećem položaju nastaje i statička kongestija sluzokože nosa, tj. lako zaostajanje protoka krvi u nosu što još doadtno može da uvećava tegobe. Pre nego što odete kod doktora, pokušajte da spavate sa višim uzglavljem i da ubrizgavate nreki ovlaživač (Marisol, Tetrisal). Ako već morate kapi za nos probajte Olynth spray. Ukoliko pse problem održava morate zatražiti pomoć specijaliste. prof. dr Milan Rančić