Poštovani,
    imam 26god. Pre 2,5meseca imala sam blagu bronhopneumoniju nakon koje su ostale priraslice na toj levoj strani (na kojoj je bila upala) i koje me neprestalno muče u većoj ili manjoj meri, prilikom istezanja, kijanja, kašljanja, udaha ja osećam bol koji je ponekad strahovito jak da sam primetila da štedim tu levu stranu prilikom pokreta, često se i pogrbim. Brufen i Diklofenak duo ne daju nikakve rezultate poboljšanja! Moje pitanje je koje preparate bih mogla da koristim da bi bol u potpunosti nestao?

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Poštovana, Posle upala pluća moguć je zaostatak priraslica na plućnoj maramici. Potreno je da se nastavi kliničko i radiološko praćenje tih promena kako bi se predupredio eventualni razvoj drugih komplikacija. redovni pregledi omogućiće da se ne previdi eventualni razvoj hronične pneumonije. ne bih Vam preporučio da dalje koristite analgetike jer je to samo privremeno rešenje. Bolje je da se obratite fizijatru koji će Vas uputiti u vežbe i postupke koji će umenajiti Vaše tegobe. Imajte u vidu, takođe, da izvesne tegobe porekla priraslica ostaju za čitav život. Sve, naravno zavisi od obima i lokalizacije sekvela. Prof. dr Milan Rančić