Imam astmu bronhiale. Tegobe su brojne, od brzog i teško povratnog zamaranja, do jutarnjeg budjenja u znoju. Koristim Berodual i Aminofilin tbl.ali efekat je skroman, naročito kod kretanja, zamaram se vrlo brzo.
    Poštovani, pomozite ako je moguće.

    Odgovoreno: 10. 02. 2009.
    • Poštovani, Da bi ste dobili adekvatnu pomoć, potrebno je mnogo više podataka nego što ste Vi naveli: kako je utvrđena dijagnoza astme, kakav je fizički nalaz, laboratorijske analize, testovi plućne funkcije, imunološki status, imate li propratne bolesti i tako dalje. Osim toga, koristite vrlo skromnu terapiju za Vaše tegobe. Danas postoji mnogo novih i vrlo uspešnih lekova, ali da bi ste ih primenili potrebno je znati stanje Vaše bolesti. Tbog toga se morate javiti specijalisti pulmologu. Prof. dr Milan Rančić