Poštovani doktore!  Imam jedno pitanje vezano za zdravstveno stanje mog oca.Na snimanju pluća ustanovljeno mu je da je jedno plućno krilo potpuno belo,da nema vazduha u njemu.Lokalni doktor smatra da je u pitanju grč pa me zanima vaše stručno  mišljenje.Napominjem da ima 64 godine i da je strastveni pušač.

    Odgovoreno: 21. 12. 2007.
    • Problem koji ste naveli u vezi sa stanjem Vaseg oca zahteva sto hitniji pregled kod spdecijaliste za plucne bolesti. "Belo pluce" na radiogramu grudnog kosa verovatno znaci da se razvila atelektaza pluca ili da u pleuralnom prostoru ima tecnosti. Atelektaza pluca znaci bezvazdusnost pluca i nastaje kada su zapuseni veliki disajni putevi. Bez obzira na sta se sumnja, vas otac mora sto pre kod nadleznog lekara i verovatno ga ceka citava serija pregleda i metoda, kako bi se utvrdilo sta je dovelo do tog stanja. S postovanjem, Doc. dr Milan Rancic