Molim Vas za odgovor,
    imam 29 godina i pušač sam 8 godina, u poslednje vreme pušim kutiju dnevno. Moj problem je sledeći, prirodno mi je glas promukao, jer i majka i majčina rodbina imaju malo promukao glas, medjutim u poslednje vreme pre 10-tak dana primetila sam da dok pričam odjednom mi se glas gubi. Najčešće na početku rečenice, i onda moram da se dobro iskašljem, inače iskašljavam malo sekreta ali ništa strašno i nos mi je suv uglavnom, kada se iskašljem glas mi se vrati.
    Veliki sam paničar i šta mi je činiti?

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Poštovana, Sigurno da je u formiranju boje glasa važna i nasledna komponenta, ali je vrlo verovatno da sekrecija sa sluznica koju provocira duvanski dim utiče na pojavu koja Vam smeta. Sa jedne strane to je hiperprodukcija mukusa, a sa druge strane sigurno i infekcija koja vrlo lako nastaje kod pušača. Morate se javiti na pregled kod orl specijaliste, od koga ćete dobiti instrukcije šta Vam valja činiti. Taj dan neka bude i dan Vaše odluke: OSTAVITE PUŠENJE! Prof. dr Milan Rančić