Imam alergijsku astmu i koristim u proleće i jesen sledeću terapiju: Ventolin 4x2,severent 2x2, Fluxonas 2x1 i Flixotid 2x2. Koristim terapiju godinu dana i više nemam problema sa gušenjem i kijavicom.U poslednjih mesec dana imam jak bol u desnom uhu koji traje par sekundi i prestane, takođe sam primetila da u poslednje vreme slabije čujem. Bol se javlja skoro svaki dan. Bila sam kod stamatologa i nemam problem sa zubima. Drugih simptoma nemam. Radila sam analizu krvi i sve je OK. Imam 32 godine.
    Molim Vas da li mi možete reći šta je u pitanju i da li to ima veze sa terapijom koju koristim?

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Poštovana, Vaše pitanje je za ORL specijalistu. Moguće je da povremeno zbog otoka sluzokože nosa bude zatvoren otvor Eustahijeve tube koja povezuje srednje uvo i nosnu duplju. Kao rezultat toga često se javlja oslabljen sluh i pobadajući bol u uhu. ORL doktor će pregledom i dopunskim ispitivanjima utvrditi o čemu se radi. Tegobe koje osećate nemaju veze sa terapijom koju redovno koristite. Prof. dr Milan Rančić