Poštovani,
    imam 22 godine, po struci sam policajac i kada sam bio na redovnom specijalističkom pregledu u Beogradu, dobio sam dijagnozu hronična upala grla i glasnih žica, sa savetom da ostavim cigarete. Cigarete sam ostavio do duše nekih desetak dana ali i dalje iskašljavam crne tačkice u pljuvačci.
    Da li ima neki sirup ili nešto slično i koliko je ozbiljno sve to?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Poštovani, U Vašem dosadašnjem životu odluka da ostavite cigarete je jedna od najpametnijih odluka koju ste doneli. Pogotovu što je već verifikovana hronična upla grla. Da bi ste se oslobodili sekreta uzimajte jednom dnevno šumeće tablete Fluimucil 600 mg 10 dana, sa pauzom od 7 dana, možete ponoviti tretman. Imajte u vidu da sekret u plućima nije "nataložen" i da Vam treba "radna akcija" da izbacite sav balast. Ako su bronhijalne žlezde hipertrofisale on će se i dalje stvarati, ali ako ne pušite, sve manje i manje. I važno je da uzimate dosta tešnosti, bar dva litra dnevno, ekstra u odnosu na ono što unesete ishranom. Prof. dr Milan Rančić