Koristila sam Seretide diskus godinu dana i prestala samoinicijativno. Interesuje me da li ima neka zamena malo manje agresivna? Pozdrav

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Poštovana, Niste naveli razloge zbog čega Vam je preporučeno da koristite disk seretide, u kojoj dozi ste koristili navedeni lek i da li ste koristili i neku drugu dodatnu terapiju. U pravom smislu reči ne postoji zamena, ali postoje slični lekovi, ali u drugačijoj kombinaciji. Da bi ste koristili druge lekove potrebno je da se proceni trenutno stanje Vaše bolesti i saglasno tome preporuči terapija. Ne savetujem Vam da sami donosite odluke o daljem toku terapije, već da to prepustite stručnom doktoru. Vaš pulmolog će Vam dati najispravniji savet da li Vam je nadalje potreban lek, koji, u kojoj dozi i koliko dugo. Nemojte odlagati posetu lekaru!!! Prof. dr Milan Rančić

Komentari na pitanje: #20113

    • Postovani, bolujem od hronicne opstrukcije pluca 3 stepena. Od terapije koristim seretide disk 2 puta dnevno, berodual pumpicu po potrebi i spiriva pumpicu jednom dnevno. Dijabeticar sam tipa dva i koristim tablete glukofage i amaril. Primetio sam da mi se odkad koristim disk seretide nivo secera u krvi znatno povecao. Ranije sam ga uz terapiju drzao pod kontrolom nije prelazio 8 jedinica. Medjutim sada ide cak i do 20 jedinica. Kada povecam dozu lekova za secer dolazi do naglog pada pa se osecam lose. Interesuje me da je moguce da je taj poremecaj posledica uzimanja diska. Sta mi savetujete? Unapred hvala na odgovoru>