Imam 68 godina i dijagnosticiran mi je karcinom plućne maramice, tj.epitheloid mesothelioma gradus ll. Od strane konzilija propisana mi je simptomatska terapija i poslan sam kući!
    Šta da radim, da li da potražim drugo mišljenje?

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Poštovani, Tumor koji je kod Vas dijagnostikovan spada u red vrlo rezistetnih tumora. To znači da vrlo slabo reaguje na primenu citostatskih lekova. Obzirom da imate 68 godina nema mnogo prostora za eksperimetisanje vrstama i dozama lekova, jer kod starijih osoba uvek postoji mogućnost latetnte insuficijencije nekog organa. U tom slučaju citostatska terapija bila bi kontraproduktivna, i ne bi služila lečenju, već bi samo indukovala komplikacije. Verovatno je to bio razlog zbog čega je konzilijum odredio simptomatsku terapiju. U svakom slučaju potrebno je još jednom razmotriti sve mogućnosti primene onkološke terapije. Zato zatražite pomoć i drugih stručnjaka i pitajte za lek Alimta. To je citostatik koji je pokazao najveću efikasnost u lečenju mezotelioma. Prof. dr Milan Rančić