1. Šlajm u grlu - Gust lepljiv sekret u grlu

    Pitanje broj: #19611

    Poštovani doktore,
    Zovem se Snežana Stojanović, iz Novog Sada sam, imam 39 godina. Toliko sam očajna zbog mojih problema da sam počela pomoć da tražim na internetu i slučajno sam naletela na Vaš sajt. Moji problemi su sledeći: Kašljem već godinama, i danju i noću, i to se sve više pogoršava. Grlo me stalno grebucka i to više sa leve strane, što me izaziva da kašljem. U svakom trenutku mogu da ispljunem šlajm, ali on je providan. U grlu imam konstantan osećaj da mi je šlajm zalepljen, kao da imam knedle, i nikako ne mogu da ga progutam. Noću držim posudicu uz krevet gde u toku noći izbacujem šlajm jer se gušim. Taj šlajm mi stalno iritira "tačku za povraćanje" tj. kad god se zakašljem, a često to kašljanje traje 5-10 minuta i ne mogu da prestanem, na kraju se završava nagonima za povraćanje a u poslednjih nekoliko meseci sam i povratila jedno 10tak puta (s tim da je to povraćanje trenutno, pa ne stignem da odem do kupatila, već mi se desi na licu mesta). Imam generalno strah da mi se to ne desi dok sam napolju, van kuće, npr. u prodavnici, pred drugim ljudima, jer me i ovako gledaju sa čudjenjem kad usred kašljanja krenem da se bečim sa tim nagonima za povraćanje. Ako pokušam da se suzdržim, krenu mi suze na oči i kašljanje bude još duplo intenzivnije. Nos mi, inače, curi i zimi i leti, konstantno imam osećaj da mi je zapušen, mada dišem na nos, i imam pritisak u korenu nosa (izmedju očiju). Kada imam te napade kašljanja, obavezno mi se i nos totalno zapuši. Ne znam da li je to povezano, ali često, skoro uvek, u večernjim satima mi temperatura ode na 37.2, 37,3 ili 37,4C i imam je celo veče a kad se probudim više je nemam. Da imam temperaturu osećam jer krenu da me peckaju oči i kad je izmerim vidim da je imam. Želim da napomenem da mi se desilo, prošle godine, da sam imala iznenadni prekid kašljanja koji je trajao oko 2-3 nedelje, jednostavno se smiri iz čista mira a onda opet počne, kao da nije ni bio prekid - to mi se dešavalo nekoliko puta prošle godine, bez ikakve terapije ili bilo čega da sam ja uradila. Pošto kašljem i noću, slabo spavam pa sam neispavana i sve to kašljanje me jako iscrpljuje. Kad kašljem bole me i pluća od tog silnog naprezanja. Išla sam kod lekara, ispitali smo sve: plućne funkcije, krvnu sliku, alergoloski test, ultrazvuk sinusa, briseve nosa i grla...sve je u "školskim" granicama. Ja nisam hipohondar i zaista me obraduje kad su mi rezultati dobri, ali me istovremeno i demorališe jer ja problem i dalje imam i ne mogu da ga kontrolišem a medicinski se nigde ne pokazuje, mislim na rezultate. Ja sam nezaposlena i intenzivno tražim posao već godinama. Jesenas sam našla jedan, koji podrazumeva razgovor preko telefona sa klijentima, medjutim pošto su tamo svi pušači, osim mene, ja sam posle nekoliko dana obuke počela neprekidno da kašljem. Izdržala sam 3 nedelje, ali na kraju više uopšte nisam mogla da pričam od kašljanja pa sam tako morala da napustim sve. Želim da Vam spomenem i sledeće, ali se nadam da Vas neću skrenuti sa pravog puta: Posle bombardovanja 1999. godine u julu i avgustu sam imala jake glavobolje, pogotovo kad legnem, ili se sagnem napred ili čučnem, iz nosa mi je curela narandzasta tečnost, kao sok od narandze. Išla sam kod lekara i molila da mi daju da snimam sinuse ali sam dobila odgovor da ako ja znam šta mi treba, što sam dolazila kod lekara. Uradili bi mi bris nosa i grla i u nosu sam samo imala Staphylococcus Aureus te sam dobila antibiotske kapi za nos. 2001 i 2002. godine sam imala konstantnu upalu grla, kao kad dobijete grip, kašljala sam ali su mi lekari govorili da pijem vitamine i tople čajeve. Na proleće 2002. sam prilikom kašljanja počela da ispljuvavam krv, tada su me poslali na Institut za tuberkulozu ali je sa plućima sve bilo u redu. Radila sam opet bris nosa i grla i opet sam samo u nosu imala S.Aureus. Terapija opet ista. Kod lekara sam išla svaki mesec, jer bukvalno nisam mogla da gutam, i konačno je jedna doktorica rešila da me pošalje da uradim i bris sputuma. Tu su našli Streptococcus pneumoniae pa sam dobila antibiotike da pijem. Nakon toga kontrola, ali upala grla i dalje postoji. Ponovo sam uradila bris nosa, grla i sputuma i ponovo je bilo postojanje bakterija u nosu i sputumu. I opet antibiotici...I tako 3-4 puta, na kraju sam dobila inekcije Garamicina i opet ništa. Grlo je i dalje bilo upaljeno. No, meni je vec bilo muka i od lekara i od antibiotika pa sam prestala da idem kod lekara. Ali moje tegobe nisu nestale. Svih ovih godina kasljem, poslednjih godinu dana intenzivnije nego ikad, sada bakterija nemam, u avgustu 2008. sam opet imala akutni sinuzitis ali mi je nova doktorica odmah dala antibiotike. Izveštaj sa rengena je pokazao da nema promena, ali je doktorica za UZ kod koje sam isla privatno, odmah po snimku rekla da imam sinuzitis. Nije mi jasno, kako je ona videla da imam sinuzitis a doktor koji ocitava rengenske snimke nije??? Za kraj zelim da spomenem da sam krajnike izvadila još sa 5 godina, da zube redovno kontrolišem, karijesa nemam.
    Od Vas tražim pomoć!! Pitam se da li je moj problem uopšte sinuzitis? I da li sam osudjena da do kraja života kašljem, povraćam i mučim se ili lek ili metoda negde postoji!!
    Unapred zahvalna,
    s' poštovanjem,
    Snežana Stojanović

    Odgovoreno: 24. 01. 2009.
    • Poštovana, Vrlo me je zaintrigiralo Vaše pismo, jer je mučno i pretpostavljati na osnovu Vaših opisa šta preživljavate, a kamo li biti sa takvim tegobama. Pošto sam pažljivo pročitao sve navode smatram da je Vaš osnovni problem sinobronhijalni sindrom. To je stanje gde zbog bolesti sinusa bude iritiran i eksponiran i donji deo disajnih puteva. Ono što je teško u Vašem slučaju je kako rešiti hronični sinuzitis, za koji smatram da osnovni uzrok Vaših tegoba. Nije isključeno da ste razvili bronhijalnu hiperrekativnost zbog čega imate i hronični kašalj, a koji je opet uzrok povraćanja. Hronični sinusitis se teško leči jer zahteva upornost: mnogo se ulaže, treba mnogo strpljenja a rezultati budi i spori i mali. Da Vam ne dužim uradite sledeće: 1. zahtevajte da uradite bronhoprovokacioni test kod pulmologa (rade ga u Institutu za plućne bolesti Sremska Kmenica) 2. koristite spray Nasonex, po jednu inhalaciju u svaku nozdrvu, jednom dnevno, tri meseca 3. koristite tbl Singulair 10 mg bar dva meseca u vrme kad najviše imate tegobe (leto, jesen, zima) 4. Više puta dnevno uprskavajte spray Tetrisal u nos 5. Pijte dodatno u odnosu na svu tečnu hranu koju unesete još dva litra tešnosti dnevno 6. Povremeno kad je nos zapučen po 5 dana u mesecu koristite spray Olynth za nos 7. Obavzeno upište neki od programa fizičkog treeninga (aerobik, lake vežbe u teretani, ples, folklor, brzi hod) I najvažnije, morate naći posao bez obzira na Vaše tegobe i angažovati se ambiciozno. Ako me poslušate i izdržite tri meseca, javite mi se. Mislim da ćete uspeti! Srećno. Prof. dr sc. Milan Rančić

Komentari na pitanje: #19611

    • Pažljivo sam sve pročitao. Mučio sam se godinama, onda sam kupio elektronski aparat za rinitis. Mala jeftina spravica kineske proizvodnje, Galenika distributera, na Kupindu je sada popust, košta 1800 din.3 baterije od 1,5 v, kutijica sa orpornicima i pojačivačima. Prikljucak ima sve rupe, u koje se srmtavljaju 2 mokre rolnice vate, lice na mestu , ucrtano je, pored korena nosa, takodje se navlači. Točkić se polako pojačava u peckanje jednosmerno struje je sve jače. Ja trpim do kraja, tresu se nos, obrazi,obrve. Za otprilike 10-12 dana iz nosa je iznenada iscurelo 300ml prljave, smrdljive tečnosti kao iz žabokrečive bare. Smrdelo je odvratno. To mi je rešilo problem više puta. Sada je iscedak gust i beo, lepljiv. Na gljivice i bakterije sterilan, ali dosadan. Kvantna medicina izbacuje rhino virus i recidiv korone, mada sam se testirao prvo na koronu-negativno. Opet krećem sa aparatom, jer do sada nije omanuo, samo treba biti uporan 2 × 20 minuta. Mislio sam igračka, nema pomoći od ovoga, čak hteo da bacim, posle 10 dana, ono što sam video u lavoru me zgrozila! Zar je sve to bilo u mojoj glavi, neverovatno odvratno, ali olakšanje je bilo trenutno. Nadam se da će delovati i na ove nenormalne kreacije novih virusa!  U svakom slučaju do sada je pomoglo, a moj prijatelj se spasio operacije sinusa.

    • Poštovani doktore, molim Vas za odgovor, imam jedno pitanje. S obzirom na to da sam asmicar, imam problema noću kad legnem na leđa. Počinjem sa tonovima u vratu i svrabom koji je nepodnošljiv, gušenje sekretom i prinuđena sam stalno put u grlu  pročišćavati nasilnim kašljanjem. Pluća su dobra, prilikom snimanja uzimam Ingalator za asmu ali sekret je jako povećan, kao i svrab u grlu. Da li postoji još koji način pomoći? Hvala Vam na odgovoru. Lep pozdrav.

    • Ilić Abadžija Kristina 23. 09. 2023.

      Poštovani, već 7 dana unazad imam suv kašalj. Tačnije imam utisak da mi stoji šlajm na pola grla, pa vise nasilno kašljem. Sekret u nosu jeprisutan, providan, kijam. U toku dana i noći me uhvati kao šištanje u grlu, kao da otežano dišem. Molim za savet. Hvala.

    • Zdravo. Imam problem, već 2 godine ne mogu da očistim lepljivi šlajm providan iz grla. Kad legnem, on me fakticki guši. Šta uraditi da ga očistim? Imam sad 38. godina.

    • Imam isti problem kao i mnogi ovde. Imam 44 godine i imam problem sa šlajmom u grlu. Sliva se i davi me. Kao da imam nešto zalepljeno, pa često kad jedem imam utisak da nisam progutala hranu do kraja. Inace sam asmatičar na Alvesku 160 i imam problem s želudačnom kilom i kiselinom. Molim Vas, kome da se obratim za ovaj problem?

    • I mene isto zanima, isti problem imam 38 god vec. Par godina unazad skoro cele godine sam prehladjena. svi rezultati su dobri, nema bakterija, sve u redu, a ja se ubih od iskašljavanja gustog slajma iz pluća. Ceo grudni koš me zaboli od kaslja, da bih iskasljala malu grudvicu sekreta. Pila sve i svašta, malo prestane neki kratki period pa opet. Evo ovih dana ja ne znam odakle vise ovog sekreta kolko sam ga izbacila putem iskašljavanja. Da naglasim nisam pisac, niti sam ikad zapalila cigaretu.

    • Imam isti problem, ja mislim da je sve od sinusa. Katastrofa, najgore mi je kad me kasalj uhvati, uzas.

    • Postovani Doktore ,  Imam 27 godina i vec pet godina se borim sa ovim problemom tako da sam zelela da vas zamolim za pomoc. Pre 5 godina sam pocela da imam problem sa slajmom. U pocetku nisam shvatala problem ozbiljno jer sam mislila da je neka prehlada, ali kako nije prolazilo I Kako je krenulo biti sve gore sam krenula ici doktorima. Slajm koji me muci se ne moze izbaciti,  moram ga doslovno rukama izvaditi. Nos mi se stalno zapusi I sa slajmom u grlu pocinje panika da me hvata Jer nemam vazduha. Pre jela moram izbaciti slajm jer ne mogu jesti, a onda nakon jela je on jos vise prisutan I imam jako ruzan osecaj u ustima. Isla sam kucnom doktoru dao mi je antibiotik koji nije pomogao; posle je probao pumpicom za astmu, pa je mislio da imam trombozu. Ali to je sve bila glupost, jer sam skroz zdrava osoba . Posle toga sam isla da snimam pluca, Kod doktora za pluca, sve je bilo uredu. Isla da snimam zeludac, tu su videli da imam kiselinu I rekli da ne smem kiselo jelo jesti. Posetila sam 7 OLR doktora svi su rekli da je sve uredu, dobijala sam kapi za nos koji nisu nista pomagali. Trenutno mi se stanje jos vise pogorsalo jer sam u drugom stanju I volela bih da se ovo zavrsi, jer se stidim bilo gde da odem I da budem pored nekog Jer me slajm gusi I smeta mi . Stalno imam osecaj da mi nesto stoji u grlu, kad legnem na ledjima mi se I nos zapusi I bas se lose osecam, jer povracanje u trudnoci I ovaj slajm se bas tesko podnose. Bila bih Vam zahvalna da mi odgovorite I pomognete ukoliko mozete . S postovanjem.

    • Pozdrav.Imam problem u grlu sa leve strane,vec mesec ipo dana boli me samo jedna tacka,i to pri lezanju,kad progutam pljuvacku osetim jak bol,i kad ispljujem slajm prestane.Bila sam na ORL,odradila bris grla i nosa ,rezultat kandida u malom broju,,ali doktorka kaze da ne moz

    • Svi koji imaju problem sa suvim grlom, slajmom koji je providan i lepljiv i kasljucanjem , neretko aritmijama i preskakanjem srca ,a nalazi pluća i sinusa su ok trebalo bi da prekontrolisu želudac. Ja sam se godinama mučila , na kraju se ispostavilo da imam zeludacnu kilu i gerb iako kiselinu nisam osetila. Korišćenjem lekova za kiselinu nestali su i ti problemi, ali treba i ishranu promeniti.Svejedno bar kod mene bude ok posle terapije, pa se nakon par meseci opet javi problem, pa nanovo terapija, jer na gerb utiče i stres a kod mene je svakodnevno. Idite kod gastroenterologa i posavetuje se sa njim.Inace slučajno sam saznala za ovaj problem, jer sam prethodno obišla dosta lekara i na kraju me kardiolog poslao kod gastro.

    • Tri godine imam ŝlajm u grlu koji stalno izbacujem. Snimila,sam pluća, , CT sinusa, alergo testove.Molim vas za savjet.

    • Dr.da li mozete nekako da mi pomognete un'ala Sam koronu prosle zime i od tad imam slajm pila Sam i antibioke i kesice za slajm i inhalacije i sta nisam probala i nista taj slajm me nocu gusim i moram da pljujem non stop uradila Sam snimak pluca sve uredu analize isto uradila Sam bris nosa i grla i to je uredu neznam sta da radim Ako mozete vi nekako dami pomognete

    • Dobar dan. Noću imam knedlu u grlu i kasljem kad spavam. Preko dana izbacim slajm i bude ok. Šta mi se dešava i šta treba da uzmem?

    • Postovani,

      Imam konstantno osjecaj knedle u grlu i konstantno izbacujem gusti slajm koji mi se ponekad slije izpredjela nosa u grlo. Ponekad nestane taj osjecaj u grlu a ponekad imam osjecaj kao da imam nesto zalijepljeno sto ne mogu izbaciti! Zamolila bih za savjet? Hvala

    • Postovanje Doktore zovem se Damir imam 25 godina imam konstantan slajm u grlu. Kada uvece zaspim imam probleme sa gusenjem. I probleme sa gutanjem. Od malih nogu imam problem sa sinusima i ne disem na nos jer mi je stalno zapusen. Radio sam snimak pliva nema nikakvih smetnji. I da napomenem pisac sam.

    • Imam 60 godina do Januara 2022 nisam nikad imao Probleme tad sam dobio koronu sa dvije noci temperaturom 40 St. Od tad imam slijevanje slajma da dobijam iritaciju po kusavajuci ga izbaciti je nemoguce osjecsm samo da ga progutam to mise desava dnevno po trista puta i vise nezgodno mi i u drustvo sa prijateljima izici cak sam i operiran prije 4 sedmice sinuse i jedan Kanal u nosu medjutim opet ista slika i Ton molim vas za pomoc i savjet puno se unapred zahvaljujem

    • Postovanje doktore, moje pitanje i muke su ovakve, osvna bolest mi je cron, u decembru mi se javio kasalj i gusenje 2022 god gde su me hitna odvezla do Kamenice tamo su mi u toku noci stavili kanilu jer mi je saturacija bila 40 i nisu mogli da me razbude sutradan me salju takvu na Miseluk tamo me lece od korone, izlazim idem na orl tamo pregleda kazu mozes da dises dodji sutra da je izvadimo i da u kamenici su mi radili ct i videli suzenje traheje, odem na orl izvade kanilu ja disem jedem sve normalno ali pocinje kasalj i izbacivanje slajma a kasalj hronican niti sam mogla jesti ni piti kap vode odma se iskasljem da boli zavrsim u bolnici jer imam i stomu ileo zno nje u medju vremenu uradim gastroskopiju koja pokaze fistulu i jos ta suzenje traheje a fistula je pravila infekciju slajm jer je pzstala hranu a disati nisam mogla zatvore traheju na gastro priblize je sa necim i ostalo ce se sama zatvoriti, odem na orl operisu mi stenozu traheje 2,5 cm ispirali mi pluca od slajma puste me ranije kuci da se odmorim jer sam tri meseca bila u bolnici bilo mesec dana ok i sada ponovo kasalj gubim dah prilikom hoda do kupatila i nemam snage kao da se gusim a saturacija je ok srcani bude veliki medjutim snimak pluca sada poslednji od neki dan je pokazao da nemam upalu vec izlive da li mozete da mi objasnite sta su izlivi kako se lece i da li je to voda i ako jeste kako izleciti izlive vodu koja dolazi do srca pa vrv zato gubim i dah i snagu i ubrzano kuca objasnite mi najprostije da sve razumem sta raditi sa izleci i da negubim vise dah i da se smiri kasalj za sada pijem antibiotik elfonis i levoxa od 500 kada sam izasla kuci sad samo elfonis do kontrole sl, unapred hvala.

    • Jel dobio neko odgovor za šlajm u grlo, slivanju slajma i nocu i danju nema pravila?

    • Moj problem je šlajm sličan ili isti kao kod svih gore: šlajm ili sekret koji se sliva u grlo, gust, lepljiv, zalepi se i teško se isašljava, ali ne mogu da odolim da ga ne izbaim koliko god je moguće ispljuvavanjem, što mi jako smeta. Nemam bolova, imam Deviatio septum u levom nosnom kanalu, ali mi ne smeta disanju u toku dana kad sam u pokretu. Noću, kad sam u horizontanom položaju i to uglavnom kad ležim na levom boku, odmah mi se zatvara leva strana nosnog kanala. Zato sam prinuđen da ležim isključivo na desnom boku. Molim za mišljenje i HVALA

    • I ja imam vec par dana slajm u grlu non stop nemogu da iskasljem mnogo mi smeta i gusi me, molim ako neko zna neko resenje neka mi se javi

    • Poštovani dr.imam 55 godina moj problem je šlajm u grlu koji nikako nemogu da izbacim non stop ko konj ržem i mucim se ali nikako nemogu da izbacim šlajm to mi previse smeta išao sam kod pulmologa snimao pluca sve u redu radio spirometriju sve ok,doktor ORL sem blage devijacije u nosu nije nasao nista nekoliko puta radio bris grla i nosa sve ok,a mene i dalje muci isti problem ocajan sam nekad mi i život dosadi,.Sputum nisam mogao da uradim jer ne mogu izbaciti ispljuvak.Hvala na bilo kakvom odgovoru

    • Za sve koji imaju problema sa slajmom u grlu i konstantnim iskasljavanjem slajma, pogotovo ujutro nakon budjenja, Ja sam prije 7 godina prestao da jedem gluten i svi simptomi slicni Vasima su se drasticno poboljsali u roku od 2-3 nedelje i nakon 2-3 meseca doslo je do potpunog izlecenja. Ja bi na Vasem mesto napravio test na celijakiju (preosetljivost na gluten) ili probajte jednostavno da izbacite gluten na tri nedelje i vidite da li se stanje poboljsalo. Neverovatno je kako jedna mala promena u ishrani moze coveku da promeni zivot. Nadam se da ce ovaj post nekome pomoci. Puno pozdrava

    • Priblem slivanje niz grlo nw mogu normalno ispuvati nos tako nemem nista u nosu a pozadu mi se slijevai

    • Imam problem vec duze vrijeme Sekret u grlu non stop I pistanje. Isao Sam na pretrage pluca su u redu.. Da li mi mozete pomoci.. Da li moze biti od hrkanja vise Sam ocajan

    • Postovani doktore, voleo bih ako bih ikako mogao da stupim u kontakt sa osobom koja je iznela navedene tegobe gore, kako bih ikako mogao da saznam da li je resila i kako zdravstveni problem. Moj brat ima iste tegobe vec 6 meseci, konstantno grebuckanje u grlu,osecaj knegle i da ga steze nesto u grlu. Konstatno pljjuje sluzav slajm i po nekad izbacuje grudvice iz zeludca. Nasli su mu bakteriju u stolici, u nosu i grlu nema nista. Pije antibiotike ali nista mu ne ne pomaze do sada.

    • Ima par dana kako me grlo boli i jedan dan sam imala temperaturu 37,7 mnogo mi smeta šlajm odnosno sekret u grlu sta da koristim da to zaustavim hvala lp

    • Imam problem začepljenog nosa već pet meseci , ne pomaže mi ni jedan spre?

    • Zanimljivo. Svima boravak u banji i sedam dana gledanja lepih pejzaža!

    • Milica Milošević 06. 12. 2018.

      Poz ja imam problem sa sinom. Ima temperaturu jak kasalj i promukao je radio je nalaz kao nema upale zbog cega onda temp i promuklost i jos na to sve da se inhalira a nosic nije zacepljen suhi. Je kadalj sad stvarno neznam. Sta da radim. Dns. Se. Je inhaliro ima. Jos dvije nez dal da nastavimo. Dalje bojim se nahladice se tek na ovom. Vremenu a od ti inhalacija kasalj se uznemirii hoce mu rastrgati. Pluca pa sam. Mislila da to pustim kraju i da mu dajem sirup. Od borovih iglica

    • Postovanje, mene zanima da li je gospođa Snežana dobila pravu dijagnozu i rešila svoj problem? Moja ćerka od 6 godina ima identične simptome već par god? Unapred hvala.

    • Molim vas pomozite mi imam 29 god. Vec 2ve godine imam problema sa jutarnjim budjenjem, probudi me bol u grlu i ne mogu da disem moram da ustanem i izadjem napolje da rigam, jednostavno mi nesto stoji u grlu. To je strasno gust slajm koji nemogu ni da iskasljem, a ni da ga progutam, moram prst da stavim duboko u grlo i naglo izvadim e tad mi oko prsta bude dosta gustog slajma, ali posle toga bude sve ok jednostavno prodisem. Sve do sledeceg jutra i opet tako ponovo. Lekaru nisam isao zato vas molim ako postoji neki lek da mi pomognete jer jako mi je neprijatno, a i bolno to pacenje svakoga jutra. Sto se tice pusenja slab sam pusac ponekad zapalim jednu cigaretu.

    • Pozdrav. Da, i ja imam sličan problem. Kašljucam samo ako postoji isparavanje pri kuvanju kafe ili variva. Probala sam sa tabletama protiva alergije ai ne pomaže. Domaće sam sve probala, pomaže mi kada biberom i medom oblažem vrat. Povremeno, kada se jako zakašljem izbacim beli i gusti šlajm kao da ću povratiti.

    • Poštovani,
      Već 2 godine, početkom aprila imam stalne napade, prvo suvog kašlja, koji se posle 2 nedelje pretvori u kašalj sa sekretom koji imam potrebe da izbacujem, prvo počme nos da mi curi, kao da sam prehlađena, pa se spušta niz grlo i počne kašalj koji traje mesec dana bez prestanka, dan-noć. Svaki put uradim bris grla, nosa i ispluvka i sve je u redu, zatim na predlog doktora snimam pluća i tu je nalaz uredan. Pijem antibiotike, sprejeve za nos, i ništa ne pomaže, imam osećaj kao da me nešto pecka u grlu i tera me da iskašljem to. Ujutru kad ustanem iskašljem gusti zeleno-braon sekret, koji se zalepio za grlo, imam temperaturu 37,8 dva dana i posle više nemam, pa se posle dva dana opet vrati. Pijem erijus i sve antibiotike koji mi doktori predlože, i ništa ne pomaže. Da napomenem-imam Kosaki virus B. Unapred hvala!

    • Postowani imam 25god i imam problem kao da imam knedlu u grlu, tera me da kasljem ali nema nista, i osecam neko sliwanje kroz nos koje sidje u zdrelo i kao da zastane, pila sam swe i swasta, bila kod lekara, ali nista. Ako mozete pomognite molim was. Hwala unapred.

    • Pre dve ipo godine operisala sam preponsku kilu na levoj preponi. Posle 2 meseca počinju moji problemi sa želucem i grlom. Uradila sam sve analize i pokazalo je da imam helico bacter pilory, a kasnije sam radila gastroskopiju gde su mi rekli da imam kilu na zelucu. Zalecila sam bakteriju, ali moj problem je grlo. Stalno mi je suvo i stalno me muči šlajm koji je gust i lepljiv.
      Uradila sam snimak pluca gde su mi rekli da su mi bronhije pune sekreta. Onda sam isla kod ORL gde mi je rekao da imam upalu sluzokože nosa. Prepisali mi terapiju tablete Rinasek koje sam pila 7 dana i dve vrste spreja za nos. Ali nije mi ništa bolje od toga. Osećam da me boli između obrva u korenu nosa, a doktor kaže nisu sinusi jer disem na nos normalno. Često dobijem napade panike od tog šlajma pa sam išla i kod psihijatra. Pijem Seroxat i Rivitril. Molim vas sta vi mislite jer ne znam vise sta da radim umorna sam od svega.

    • Dr. Cesto kasljem. . . Sada sam primetila da mi smeta izgleda hladan vazduh (suvi vazduh) pa da zbog toga kasljem. Ali sam takodje primetila da kada se probudim imam potrebu za kasljanjem, jer imam osecaj kao da sam puna slajma ili da mi je gusta pljuvacka. . . Trudna sam pa se uplasim kada se toliko zakasljem. . . Molim za savet. Hvala. . .

    • Dr. Ja imam malo blazi problem ali je problem. Imam 25 god. Od prosle zime, ovo je prvo leto, imam konstantno slajm u grlu (providan) . Ujutru kad se probudim se sliva u toku dana se pojavljuje tako da nemogu da se iskasljem ujutru i odem na posao. Non stop je tu, veliki mi je problem jer nemogu da pricam, moram da prociscavam grlo. Inace imala sam i perode gde nisam pusila, tako da ne vidim da je povezano za sezonu, hranu, pusenje itd. . . Ne znam cime da ispirem, kako da ga zaustavim barem tokom dana. Svi sprejevi mi ne pomazu i jaku su za mene, imam osetljive sinuse. Trenutno koristim marisol morska so ali eto to procisti i ne popravi situaciju. Molim vas za neki savet. Hvala!