Postovani gospodine Rancicu . Star sam 36 godina imam razni zdravstveni problema , vas sam hteo da zamolim kako da pojacam otpornost grla i zdrela , vrlo sam neotporan cak ni casu vode sa cesme nesmem da popijem a kamoli nesto hladnije .Ali se bolovi javljaju kad popijem i nesto vruce . Brzo se prehladim , tako sto mi grlo pocne da boli i grebe. Prehladim se 10 do 15 puta godisnje i ako se cuvam .Kada se prehladim osim bola u grlu , suv mi je nos i pece u nosnicama i svaki put pocinje da pucketa prvo uvekn u desnom uvetu , ako prehladu ne sprecim odmah a to uspevam samo tabletama onda pocinju jaki bolovi , za mene cak ine izdrzivi , jar zato sto imam dijagnozu FIBROMIJALGIJU preko deset godina se mucim sa njom. Ali sto se tice grla kada bih mogao barem da njega ojacam . Hvala vam u napred na savetu , pozdrav

    Odgovoreno: 03. 12. 2007.
    • Postovani, Zbog meni nejasne greske Vase pismo je prosledjeno meni pulmologu, a iz sadrzine sam saznao da su Vase tegobe u oblasti nadleznosti otorinilaringologa. Zbog toga, da bi ste dobili potpuno kompetentan odgovor, molim Vas obratite se lekaru specijalisti za uho, grlo i nos. Moj opsti savet bi glasio: pretezno vegetarijanska ishrana, dosta voca, obavezna fizicka aktivnost 3 puta nedeljno po 1 h i nikako pusenje! Imajte u vidu da nije bitno da ovo sprovodite intenzivno, ali je bitan kontinuitet, sto znaci stalno i dugo! Srdacan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rancic, pulmolog