Postovani Dr.Rancic, ja sam iz nisa imam prijatelja star 27.god, i ima urodjeni bronhitis, interesuje me da li se to moze leciti, ili ako ne kojom terapijom se moze ublazavati, do skoro je i pusio ali je pre nekih 7 meseci prestao i kaze da od tada oseca ponekad bolove u grudima kada se zamori, trenutno je malo prehladjen pa mu to izaziva kasalj i ne oseca se dobro. volela bih da znam na koji nacin mogu da mu pomognem, da li u ovom slucaju mogu da pomognu neki melemi na bazi meda i lekovitog bilja. Molila bih Vas za sto brzi odgovor i objasnjenje o ovoj bolesti, trazila sam na internetu mnoge sajtove ali se svugde spominje samo hronicni bronhitis. S postovanjem vasa citateljka.

    Odgovoreno: 03. 12. 2007.
    • Klinicki entitet "urodjeni bronhitis" ne postoji. Do takve kovanice verovatno je doslo usled potrebe onih koji nisu medicinski strucnjaci da objasne trajanje odredjenih respiratornih tegoba od rodjenja. A takav kurs bolesti najcesce je povezan sa bronhijalnom astmom. Neki ljudi imaju takve tegobe dugo, one su cesto vrlo blage i ne znaju da je to u stvari bronhijalna astma. Ali da ne bude vise spekukulacija, Vas prijatelj mora da se javi pulmologu, koji ce jednostavnim testovima utvrditi da li se radi o hronicnom oboljenju, ili je aktuelna samo akutna respiratorna infekcija! Srdacan pozdrav, Doc. Dr Milan Rancic