Često sam imao upalu pluća. Pre nekoliko dana sam se oznojio po veoma hladnom vremenu (znojim se na psihičkoj osnovi ). Osećam da nemam vazduha, povišen pritisak, ne mogu da spavam, bol sa leve strane, crveno grlo, malaksalost. Ne mogu da odem do lekara, pa sam počeo da pijem Cliacil?
    Da li je u redu da nastavim? Šta da radim?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 05. 01. 2009.
    • Poštovani,
      Izbor Vam je dobar ako se radi samo o upali grla. Ako počne kašalj, iskašljavanje. Bolovi u grudnom košu verovatno da je infekcija zahvatila i donje respiratorne puteve, pa je potrebno promeniti antibiotik, koji pokriva uobičajenu patogenu floru. Ako niste alergični na penicilin preporučujem Amoksiklav 625 mg tri puta na da, ,a ako ste alergični na penicilin, onda uzmite Fromilid 500 mg 2 x 1. Naravno, dosta čajeva, sokova, Septolete tbl za grlo više puta dnevno, i antipiretik (Paracetamol, Aspirin) ako imate temperaturu. Morate da odmorite dan - dva, nemojte to stanje preboleti na nogama. Ako se situacija pogorša, i sami znate MORATE KOD LEKARA.
      Prof. dr sc. Milan Rančić