Zahvaljujem se doktoru Rančiću na odgovoru koje sam postavila u vezi suprugove bolesti i molim da mi kaže gde je moguće u Nišu uraditi scintigrafiju i NMR (mislim da je tako navedeno) i da li je moguće za to dobiti upute kod lekara opšte prakse.
    Pozdrav,
    Zabrinuta supruga

    Odgovoreno: 05. 01. 2009.
    • Poštovana,
      Scintigrafiju je moguće uraditi u Zavodu za nuklearnu medicinu KC Niš, a NMR u Institutu za radiologiju KC Niš. Upute možete dobiti od lekara opšte prakse, na osnovu izveštaja lekara specijaliste. Preglei se moraju zakazati jer za pomenute preglede u ovim ustanovama postoje liste čekanja i prioriteta. NMR se u Nišu može obaviti i u privatnoj ustanovi "Eurodijagnostika" koja se nalazi u Rentgenovoj ulici. U ovoj ustanovi pregled će biti obavljen mnogo brže, ali osnovno zdravstveno osiguranje ne pokriva cenu pregleda. Koliko ja znam, u Nišu ni jedna privatna zdravstvena ustanova ne može obaviti scintigrafiju.
      S poštovanjem,
      Prof. dr Milan Rančić