Imam često probadanje i bol na desnoj strani pluća. Pravio sam rentgen pluća i doktor kaže da je sve ok, ali ja i dalje imam strah zašto imam te bolove koji traju po 10 min. Niti pušim a i pijem.
    Molim Vas za odgovor. Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovani,
      ako se na radiografiji pluća ne vide patološke promene onda verovatno da bol koji osećate nije poreklom iz pluća. Verovatni uzrok bola nalazi se u strukturama zida grudnog koša. Predlažem da uradite i laboratoprijske analize kao bi se ispratilo da li se možda radi o nekoj upali mišića ili struktura zglobova. Probajte nekoliko dana sa tbl. Ibuprofen (Brufen) 400 mg, 2 x 1 posle jela. Prof. dr Milan Rančić