Poštovani,
    Prije 15 god. je mama imala raka na prsima, jednu dojku su djelomično odstranili. Sad već godinu dana suho kašlje (nepušač), u zadnjem mjesecu je izgubila 13 kg, u bolnici je 2 tjedna a neznaju šta je. Što god pojede il popije, ispovraća, brzo se umori, može hodat 10 stepenica i onda joj sfali zraka. Jučer je ujutro povraćala 7 puta. Našli su joj vodu u plućima.

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.
    • Poštovani,
      Na osnovu onoga što ste naveli u pismu postoji verovatnoća da se maligna bolest dojke vratila i da je moguće da postoje i metastatske promene na plućima. Simptomatologija koju navodite, nažalost, je vrlo indikativna. Rezultati ispitivanja će pokazati da li je ovakva sumnja opravdana. Majka mora biti podvrgnuta čitavoj seriji snimanja i ispitivanja kako bi se utvrdilo o kakvim se patološkim promenama radi u plućima i na plućnoj maramici, i da li te patološke promene imaju veze sa malignim oboboljenjem pre 15 godina. Tek nakon toga je potrebno sprovesti adekvatnu terapiju. Prof. dr Milan Rančić