1. Dijagnoza infiltratio pulmonum bill

    Pitanje broj: #17247

    Poštovani,
    Dijagnoza je: Infiltratio pulm bill. Nalaz i mišljenje: St.post.mastectomiam l.dex pp Ca aa VIII. Kašlje oko mesec dana više suvo. Temp. pre 7 dana oko 37.2C., SE 56,CRP 4.8. Eupnoična, acijanotična. Ausk: obostrano retki ins.pukoti. RTG PULMO PA: obostrano brojne pegaste, mrljaste senke levo, desno basalno. Desno KD ugao zaravnjen. Potreban Ct gr.koša
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.
    • Poštovani,
      Simptomatologija, fizikalni nalaz, laboratorijske analize i radiološki nalaz ukazuju da je potrebno dalje ispitivanje kako bi se utvrdila priroda plućnih promena. Uvek treba biti oprezan kad je prethodno bila dijagnostikovana maligna bolest. Osim što je potreban CT pluća, biće najverovatnije potrebno uraditi i biopsiju plućnih patoloških promena. Javite se kvalifikovanom onkologu i pulmologu koji će znati šta treba uraditi. Prof. dr Milan Rančić

Komentari na pitanje: #17247

    • Poštovani, prije mjesec dana otkriven mi je tumor na maternici i preporučena je operacija istog. Krenula sa vadit predoperativne nalaze i na rtg otkriju sjenu na lijevom plućnom krilu. Sada vadim nalaze za to oboljenje, i trenutna dijagnoza je infiltrtio. Pulm. 1 sin. Urađen je ct koji mi nije očitan, preporučuje se bronhoskopija, ispljuvak, i nalaz na nadbubrežnu žlijezdu. Ne znam da li je moguće da je sve to povezano sa oboljenjem nadbubrežne žlijezde i zašto se traži taj nalaz. Hvala