Lečen 9 dana u Vršačkoj bolnici od upale pluća. Otpušten kao izlečen, ali ja već 14 dana bolujem. Slabost - opšta, jutarnje /2-4/ sata obilno znojenje i inapetenca. Analiza krvi sve O.K., samo sedimentacija 40, sve vreme temperatura /i u bolnici normalna/ 36,2.

    Odgovoreno: 13. 12. 2008.
    • Poštovani, U fazi rekonvalescencije normalno je da se osećate slabo i iscrpljeno. Prilagodite aktivnosti fizičkim i psihičkim sposobnostima i znajte da još niste potpuno zdrav čovek. Ako se ovakvo stanje nastavi i posle treće nedelje po završetku lečenja, onda treba uraditi detaljne kontrole, kako bi se ispitalo da nije došlo do recidiva bolesti li se nisu pojavile komplikacije. Potrebno je da se pravilno hranite, da ne pušite, i da se čuvate prehlade i naprezanja. Pojačan vitaminski unos treba da potpomogne ozdravljenje. S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić