Poštovani,
    Već u nekoliko navrata sam pročitala da je cisplatina i gemzar prava terapija za nemikrocelularni karcinom pluća. Moj tata je dobio cisplatinu i vepesid, pa bih Vas molila da mi odgovorite da li je ova terapija dobra. Oprostite na ovakvom pitanju, nije da nemam poverenja u tatine lekare, ali ipak više volim da to čujem od višeg stručnjaka.
    Još bih Vas pitala da li ste čuli za Isoral i da li on pomaže kod hemioterapije i zračenja?
    Zahvaljujem Vam se na dosadašnjim odgovorima.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 13. 12. 2008.
    • Poštovana, Terapija koju Vaš otac dobija je pravi izbor. Osnova hemioterapijskog protokola je cisplatina, koja je ključni lek. Naime, pokazalo se da nema, za sada, moćnijeg i boljeg protokola za lečenje nemikrocelularnog karcinoma pluća, od protokola sa cisplatinom. Zamena Vepesida Gemzarom, jer pre svega da bi se smanjili toksični efekti terapije i da bi se bolje podnosila terapija tokom davanja. Osim toga, svaki organizam je priča za sebe, pa ipak treba sačekati individualnu reakciju na primenjenu terapiju. Nije mi poznato šta je "Isoral", te da bih Vam dao precizniji odgovor, napišite mi malo više podataka o tom preparatu: ko ga proizvodi, kako ste nabavili, kako se uzima itd. S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić