Već duže vreme imam problem da mi iz sinusa curi šlajm, koji mi iritira grlo, kao da imam nešto na grlu, ali ne mogu da iskašljem. Inače sam pušač. Takodje mi je glas malo promukao.
    Da li ima mesta za brigu?
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 07. 12. 2008.
    • Poštovana Biljana, Vrlo je značajno da prestanete sa pušenjem, jer jedino tako može se utvrditi da li su problemi koje imate rezultat bolesti sinusa ili proizvod stalne iritacije nosne sluznice duvanskim dimom. Moguće je da se radi o hroničnoj upali paranazalnih šupljina. Obratitet se orl specijalisti i poslušajte njegov savet. Ako imate upalu sinusa, to nije ozbiljna bolest, ali je uporna i teška za lečenje. Potrebno je mnogo upornosti i odricanja da bi se bolest stavila pod kontrolu. Zato ne oklevajte! Prof. dr Milan Rančić