Poštovani doktore,
    Redovan sam pušač već 8 godina. Nisam nikada imala problema sa disajnim organima, ali u poslednjih nedelju dana imam bolove u ledjima u ravni lopatica. Bol je tup, nije fiksiran u jednoj tački i konstantan je. Disanje je u redu, nemam nikakvih poteškoća. Smanjila sam pušenje, ali bol je i dalje tu. Sumnjam da bi bolovi mogli imati veze sa plućima, te bih ovom prilikom htela da vas zamolim za savet, i ako možete reći kakvi su to simptomi.

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • Poštovana, Bol koji osećate može biti porekla pluća, ali i ne mora. Moguće je da se radi o bolovima iz mišića, kostiju, pa čak i od strane srca. Nije moguće reći o čemu se radi bez pregleda i eventualno dopunskih analiza. I nemojte trepeti bol, što pre kod lekara razrešite dilemu. S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić