Kada sam jutros davao krv u laboratoriji, sestra mi je greškom ubrizgala oko 1cm3 vazduha u venu.
    Da li imam razloga za brigu, obzirom da znam ponešto o emboliji pluća...

    Odgovoreno: 26. 11. 2008.
    • Poštovani,
      Nije mi jasno kako je to moglo da se dogodi. Ipak, ubrizgani vazduh je gasni embolus. Verovatno je da se je brzo resorbovao i da nije uzrokovao emoliju nekog sitnog krvnog suda u plućima. Ukoliko imate bilo kakve respiratorne tegobe javite se lekaru radi kontrolnog pregleda.
      prof. dr Milan Rančić