Imam sina 2g, zabrinjava me zašto kad mali počne da kašlje i odemo pedijatru dobije sirup cefalexin i prođe posle 10 do 20 dana ponovo. Gde da se obratim i šta je tačno u pitanju, pluća su mu čista, uvek na pregledu.
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Imuni sistem dece je ponekad još nedozreo i neformiran za odbranu od infekcija. Potrebno je procena imuniteta preko određenih laboratorijskih testova. Takođe treba proveriti da nije u pitanju neprepoznata bronhijalna astma. Zbog toga je najbolje da dete pregleda pedijatar subspecijalista za plućne bolesti.
      Prof. dr Milan Rančić