Našoj ćerki je dijagnostikovan Stridor congenitus (stara je dve nedelje ), interesuje nas da li je to nešto opasno i da li je potrebno neko lečenje.
    Unapred hvala !

    Odgovoreno: 26. 11. 2008.
    • Poštovani,
      U tom životnom dobu postoje mnogi razlozi zbog čega se može javiti poremećaj koji opisujete. Nije moguće precizno odgovoriti koji je razlog kod Vaše kćeri. Nadam se da je dete pod stalnim nadzorom neonatologa koji će preduzeti sve mere da se otkrije pravi razlog takvog disanja. Treba izvršiti ispitivanja da se ne radi možda o nekoj kongenitalnoj (urođenoj) anomaliji.
      Prof. dr Milan Rančić