Vec neko vreme mi se desava da mi pulsira odredjena tacka, nekih 7-8 cm ispod levog pazuha. Desava se da traje i po pola sata, ali nikad nije bolno. Ove pojave su izrazito ucestale u zagusljivim prostorijama. Kada se bavim fizickom aktivnoscu i kad sam na cistom vazduhu nemam ove osecaje.  Desava se i da me povremeno "zigne" u grudima. Moram napomenuti da sam odradio EKG i ultrazvuk srca i da ti testovi nisu pokazali nista lose.

    Odgovoreno: 06. 11. 2007.
    • Poštovani, Senzacije koje osećate verovatno predstavljaju ritmičke kontrakcije nekih mišićnih snopova, tzv. "fascikulacije". Uzroci te pojave su uglavnom umor, prekomerno pušenje, dosta kofeina, stres, malo spavanja, uzimanje nekih lekova i drugo. Ukoliko se Vaša tegoba bude i dalje uporno javljala i pojačavala u intenzitetu, treba da se javite najpre pulmologu, a potom i nuerologu! Doc. dr sc. Milan Rančić