Poštovani,
    ako je i redu spirometrija i bodipletizmografija, da li treba raditi bronhoprovokativni test ili ovo prethodno isključuje hobp i astmu, jedini simptom je da ponekad ne mogu da udahnem dovoljno vazduha.
    Hvala

    Odgovoreno: 23. 11. 2008.
    • Poštovani, Uredan nalaz spirometrije i telesne pletizmografije ne isključuje postojanje bronhijalne astme. Za dijagnozu latentne astme potreban je bronhoprovokacioni test, koji mora biti protumačen u sklopu celokupne kliničke slike i ostalih rezultata drugih dijagnostičkih metoda. Prof. dr Milan Rančić