Poštovani dr,
    imam utisak da ponekad zevam na silu i kad nemam potrebe za tim i često uzdišem i kada nisam nervozna, kao da pluća traže još vazduha, to mi se dešav svakog dana, a sve analize koje sam radila su u redu, baš je neprijatan i zabrinjavajući osećaj.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 17. 11. 2008.
    • Poštovana, Motorna radnja koju sprovodite verovatno predstavlja tik, zamenu za neku drugu željenu radnju, a koja je prešla u sveru podsvesnog. O tome možete bolje sa psiholozima i psihijatrima. Zevanje je fiziološka radnja i ima za cilj da produbi respiracije, kao odgovor na laki deficit kiseonika koga mozak postaje svestan. Ukoliko uradite spirometriju i parametri budu dobri, ne brinite. Zevanje će proći samo od sebe kad shvatite da je sve u redu sa vašim respiratornim organima. Prof. dr Milan Rančić