Poštovani,
    Da li se u toku hemoterapije smeju koristiti preparati za podizanje imuniteta (recimo "Ecomer") ili ne. U pitanju je moja djevojka kojoj je rečeno da nipta od toga ne sme piti, jer bi to dalo lažnu sliku o stanju bolesti.
    Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 17. 11. 2008.
    • Poštovani, Nije problem ako bi kao posledica korišćenja dopunskog preparata ojačao imunitet i bolest počela da uzmiče. Obično se ograničava uzimanje dopunskih preparata u toku hemioterapije jer često nije poznat njihov sastav, te se ne mogu predvideti i kontrolisati interakcije citostatika i tih drugih preparata. Zbog toga se pacijent upozorava da ako tako nešto čini, čini na svoju ruku i da ponekad mogu nastati komplikacije. S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić