Poštovani,
    Operisane su mi obe dojke, prvo jednan a nedavno i druga i primala sam redovne terapijen a sada mi je doktor dao tri GEMZAR hemoterapije. Ja sam na internetu videla da je ta terapija uglavnom za plućne bolesti, pa me interesuje da li je ta terapija i za moju bolest ili ja imam problema i sa plućima, ali mi nisu rekli.
    Želim iskreni odgovor.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 17. 11. 2008.
    • Poštovana, Na osnovu onoga što ste naveli nisam u stanju da zaključim šta je bio motiv Vašeg lekara da sprovede terapiju navedenim lekom. Tačno je da se gemcitabin (Gemzar) prvenstveno koristi kod plućnog karcinoma, ali on ima i druga indikaciona područja. Nema uvid u kompletnu istoriju bolesti, na osnovu čega bih zaključio o čemu se radi. Morate zahtevati od svog doktora da Vam objasni primenjeni terapijski plan: to je Vaše suvereno pravo. Predlažem da otvoreno porazgovarate sa doktorom! S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić