Poštovani,
    molim Vas za odgovor u vezi dijagnoze, naime pacient boluje duži period od Višežarične skleroze, a sada od pre pet meseci ima zapaljenje potpornog tkiva pluća i zapaljenje dušnika, pa me interesuje da li postoji tretman za ove naznačene dijagnoze i da li ima još neke nade za olakšanje, mada je pacijent mnogo oslabio zbog nemogućnosti gutanja hrane, uzima samo tečnost.
    Zahvaljujem Vam unapred na odgovoru
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 17. 11. 2008.
    • Poštovani, U pismu niste naveli dovoljno detalja da bih mogao da Vam preciznije odgovorim. Molim da iz lekarskih izveštaja tačno prepišete dijagnozu i detaljnije opište tegobe i stanje pacijenta. Pretpostavljam da se radi o sistemskoj sklerozi. Tako dopunjeno pitanje možete uputiti i reumatologu, koji će Vam dati detaljniji opis prognoze bolesti. U novom pismu ponovite i detalje iznesene ovde kako bih znao da se to odnosi na vaše prvobitno pitanje. S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić