Imam 26.godina. Imam osjećaj teškog disanja, kao da mi pluća ne rade kako treba. Nalazi krvi su u redu. Prije dva mjeseca sam imao operaciju štitne žljezde i tada teškog dišem.
    Da li je moguće da je to od operacije ili je bolest pluća? Prije tri mjeseca sam snimao pluća i tad sam osjećao teškoće u disanju, nalaz je bio vidljivih žarišta, na snimku se vidi proširena srčana sjenka.
    Interesuje me Vaše mišljenje i da li je u krvi sedimentacija uvijek povišena ako je problem sa plućima. Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Poštovani, Moguće je utvrditi da li su pluća razlog osećaju gušenja: potreno je da se javite pulmologu za ispitivanje plućne funkcije. Rtg snimak pluća i laboratorijske analize nisu dovoljno senzitivne da utvrde promene u plućnoj funkciji. S obzirom da ste imali problema sa štitnom žlezdom pretpostavljam da su Vaše tegobe povezane sa tom patologijo, a da je sa plućima sve u redu. kako bi ste se ohrabrili, ipak posetite pulmologa. S poštovanjem Prof. dr Milan Rančić