Moj otac ima vodu u levom plućnom krilu malo i pije Lasix. Ima visok pritisak th. Monopril, Erynorm i pritisak je i dalje visok.
    Da li Lasixom može da izbaci vodu?
    Hvala

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Poštovani, Ako je pleuralni izliv posledica povišenog pritiska i popuštanja srca, tj. ako se radi o transudatu, uzimanjem diuretika otklanja se uzrok pleuralnog izliva i on se povlači. Međutim, lečenje popuštanja srca je kompleksan problem i zahteva angažovanje edukovanog doktroa i primenu većeg broja lekova. Dakle, ako se radi o transduatu u sklopu srčane insuficijencije, to oboljenje leči kardiolog. S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić

Komentari na pitanje: #14904

    • Da li Lasix tab. Odnosno diuretik daje ilideluje kod carcinoma pluca. Ima pleuralni izliv.Pleuralni izliv kod malignih bolesti pluca moze biti opasan.Unapred hvala.