Poštovani,
    imam neko intersticijsko oboljenje koje je utvrdjeno na skeneru pluća, sumnlja se na neki oblik fibroze. Prema nekim mojim saznanjima da je bolje uraditi bronhoskopju na VMA, nego na KBC. Po mojim saznanjima KBC ne može da uradi bron. lavažu, a VMA može.
    Molim Vas da date Vaše cenjeno mišljenje koja od ovih institucija je adekvatnija za dijagnostiku uz brohoskopiju.
    Unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Poštovani, Moguće je da moj odgovor stiže kasno, ali za koju god ustanovu da ste se odlučili, niste pogrešili. Obe ustanove su vrhunske ustanove u toj oblasti i imaju proverene stručnjake. Nekada iz objektivnih razloga se pojedini testovi ne sprovode, ali se zato treba unapred raspitati šta je potrebno uraditi pregledom i da li to trenutno moguće. S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić